تشکیل دبیرخانه هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی در دانشگاه مراغه


              
مدیرگروه زیست‌شناسی دانشگاه مراغه و دبیرکنگره زیست شناسی از تشکیل دبیرخانه هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی در این دانشگاه خبر داد.
صالح شهابی‌وند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس موافقت انجمن زیست شناسی ایران، محمدعلی لطف اللهی یقین به عنوان رئیس کنگره، فرخ کریمی به عنوان دبیر علمی و احمد آقائی به عنوان دبیر اجرائی این کنگره انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه دبیرخانه این کنگره آماده انتشار فراخوان برای دریافت مقالات علمی و پژوهشی است گفت: در این کنگره در کنار ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان زیست‌شناسی در حوزه‌های مختلف علوم زیستی، نشست‌های هم‌اندیشی و کارگاه‌های آموزشی تخصصی نیز برگزار می‌شود.
وی افزود: این کنگره بین‌المللی به عنوان اولین همایش علمی در سطح بین‌المللی شهرستان مراغه و با حضور محققان و اندیشمندان علم زیست‌شناسی از کشورهای مختلف جهان شهرویور ماه سال آینده برگزار می‌شود.
شهابی وند ادامه داد: بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی با کسب مجوز از انجمن زیست شناسی ایران و با همکاری این انجمن در راستای تحقق بخشیدن به نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین محققان و دانشمندان علوم زیستی از سراسر جهان برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: این همایش بین المللی هر 2 سال یکبار با شرکت بیش از یک هزار محقق داخلی و خارجی و ارائه بیش از یک هزار و 500 مقاله علمی و پزوهشی در یکی از دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود که میزبانی آن در سال 97 را دانشگاه مراغه برعهده دارد.
شهابی وند با اشاره به بخش‌های مختلف این کنگره علمی افزود: کنگره زیست شناسی در چهار محور اصلی شامل زیست گیاهی، زیست شناسی جانوری، علوم سلولی و مولکولی و زیست شناسی کاربردی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در بخش زیست گیاهی در زمینه رشته های فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک و اکولوژی گیاهی، سلولی و تکوینی گیاهی و نیز در بخش زیست شناسی جانوری، در رشته‌های فیزیولوژی جانوری، بیوسیستماتیک جانوری و اکولوژی جانوری، بافت آثار علمی و پژوهشی مورد بررسی و کنکاش قرار می‌گیرند.
وی اضافه کرد: همچنین این کنگره علمی در بخش علوم سلولی و مولکولی، آثار ارائه شده در رشته‌ها و زمینه‌های ژنتیک، بیوشیمی و بیوفیزیک، میکروبیولوژی و نیز در بخش زیست شناسی کاربردی، در رشته‌های بیوتکنولوژی، نانوبیوتکنولوژی، محیط زیست و منابع طبیعی برگزار خواهد شد.
شهابی وند با توجه به ابعاد بین المللی و اعتبار بالای علمی این کنگره، برگزاری مناسب این رویداد بزرگ علمی را نیازمند همدلی، همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان تاریخی و فرهنگی مراغه عنوان کرد.
وی اضافه کرد: برگزاری این گونه همایش‌ها علمی در سطوح بین‌المللی با توجه به در پیش بودن رویداد بزرگ تبریز 2018 و مکمل بودن شهر فرهنگی و علمی مراغه برای آن، علاوه بر ارتقای علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پزوهشی، موجب شناساندن ظرفیت های علمی، فرهنگی، اجتماعی و نیز گردشگری این منطقه برای شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی این همایش‌های بزرگ علمی خواهد شد.
هم اکنون بیش از چهار هزار و 500 دانشجوی دختر و پسر در سه رشته دکتری، 26 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می‌کنند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 3773 بار   |   دفعات چاپ: 282 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | 20th National and 8th International Congress on Biology

Designed & Developed by : Yektaweb