تشکیل دبیرخانه هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی در دانشگاه مراغه


              
مدیرگروه زیست‌شناسی دانشگاه مراغه و دبیرکنگره زیست شناسی از تشکیل دبیرخانه هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی در این دانشگاه خبر داد.
صالح شهابی‌وند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس موافقت انجمن زیست شناسی ایران، محمدعلی لطف اللهی یقین به عنوان رئیس کنگره، فرخ کریمی به عنوان دبیر علمی و احمد آقائی به عنوان دبیر اجرائی این کنگره انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه دبیرخانه این کنگره آماده انتشار فراخوان برای دریافت مقالات علمی و پژوهشی است گفت: در این کنگره در کنار ارائه آخرین دستاوردهای علمی محققان زیست‌شناسی در حوزه‌های مختلف علوم زیستی، نشست‌های هم‌اندیشی و کارگاه‌های آموزشی تخصصی نیز برگزار می‌شود.
وی افزود: این کنگره بین‌المللی به عنوان اولین همایش علمی در سطح بین‌المللی شهرستان مراغه و با حضور محققان و اندیشمندان علم زیست‌شناسی از کشورهای مختلف جهان شهرویور ماه سال آینده برگزار می‌شود.
شهابی وند ادامه داد: بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی با کسب مجوز از انجمن زیست شناسی ایران و با همکاری این انجمن در راستای تحقق بخشیدن به نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین محققان و دانشمندان علوم زیستی از سراسر جهان برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: این همایش بین المللی هر 2 سال یکبار با شرکت بیش از یک هزار محقق داخلی و خارجی و ارائه بیش از یک هزار و 500 مقاله علمی و پزوهشی در یکی از دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود که میزبانی آن در سال 97 را دانشگاه مراغه برعهده دارد.
شهابی وند با اشاره به بخش‌های مختلف این کنگره علمی افزود: کنگره زیست شناسی در چهار محور اصلی شامل زیست گیاهی، زیست شناسی جانوری، علوم سلولی و مولکولی و زیست شناسی کاربردی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در بخش زیست گیاهی در زمینه رشته های فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک و اکولوژی گیاهی، سلولی و تکوینی گیاهی و نیز در بخش زیست شناسی جانوری، در رشته‌های فیزیولوژی جانوری، بیوسیستماتیک جانوری و اکولوژی جانوری، بافت آثار علمی و پژوهشی مورد بررسی و کنکاش قرار می‌گیرند.
وی اضافه کرد: همچنین این کنگره علمی در بخش علوم سلولی و مولکولی، آثار ارائه شده در رشته‌ها و زمینه‌های ژنتیک، بیوشیمی و بیوفیزیک، میکروبیولوژی و نیز در بخش زیست شناسی کاربردی، در رشته‌های بیوتکنولوژی، نانوبیوتکنولوژی، محیط زیست و منابع طبیعی برگزار خواهد شد.
شهابی وند با توجه به ابعاد بین المللی و اعتبار بالای علمی این کنگره، برگزاری مناسب این رویداد بزرگ علمی را نیازمند همدلی، همکاری و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان تاریخی و فرهنگی مراغه عنوان کرد.
وی اضافه کرد: برگزاری این گونه همایش‌ها علمی در سطوح بین‌المللی با توجه به در پیش بودن رویداد بزرگ تبریز 2018 و مکمل بودن شهر فرهنگی و علمی مراغه برای آن، علاوه بر ارتقای علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پزوهشی، موجب شناساندن ظرفیت های علمی، فرهنگی، اجتماعی و نیز گردشگری این منطقه برای شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی این همایش‌های بزرگ علمی خواهد شد.
هم اکنون بیش از چهار هزار و 500 دانشجوی دختر و پسر در سه رشته دکتری، 26 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می‌کنند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 2090 بار   |   دفعات چاپ: 144 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | 20th National and 8th International Congress on Biology

Designed & Developed by : Yektaweb